Slovensko - Ukrajina: krok za krokom

24.04.2004 Celý región

Slovensko - Ukrajina 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)\r\nGóly: 5. Gáborík (Kapuš), 20. Hossa (Bartečko)
Rozhodovali: Hanson (Brit. ) - Meszynski (Pol. ), Semjonov (Est. )
Vylúčení: 5:3
Presilovky: 1:0
Oslabenie: 1:0
Slovensko: Lašák - Čierny, Štrbák, Chára, Lintner, Majeský, Mezei, Graňák - Šatan, Stümpel, Gáborík - Hossa, Demitra, Országh - Kolník, Pavlikovský, Bartečko - Kapuš, Kukumberg, Petrovický. Trenér: František Hossa.

Ukrajina: Simčuk - Širjajev, Savickij, Gunko, Zavalnjuk, Razin, Tolkunov, Ostruško - Varlamov, Šachrajčuk, Semenčenko - Cyrul, Litviněnko, Salnikov - Matvičuk, Sierov, Bobrovnikov - Timčenko, Gniděnko, Karčenko. Trenér: Alexander Seukand.

0:01 Začiatok stretnutia. Prvé buly vyhrála Ukrajina.
2:17 Prvé vylúčenie na MS, za držanie je vylúčený Bartečko. Ukrajina bude hrať presilovú hru.
3:13 Napriek oslabeniu sa Hossa skoro dostal do šance. Na modrej čiare nedosiahol na prihrávku.
4:06 Gáborík se unikol pozdĺž ľavého mantinelu a švihom vystrelil smerom na bránku. Ukrajinský brankár nebol veľmi istý a puk mu prešiel medzi betónami.
6:30 Hossa využil laxnosti ukrajinských obráncov. Nakorčuľoval si pred brankára a pokúsil sa o zakončenie.
8:28 Druhé vylúčení v zápase. Za hákovanie išiel na trestnú lavicu Srjubko.
8:44 Štrbák pri ľavej tyči minul prihrávku z druhej strany.
10:28 Ukrajina sa napriek veľkému tlaku ubránila. Hráme v úplnej pohode.
11:20 Sierov cez cloniaceho obráncu nebezpečne vystrelil. Zblokovaný puk sa dostal do priestoru medzi kruhmi k Matvijčukovi a ten len tesne minul pravú tyč Lašákovej bránky.
13:06 Gáboríkovi nevyšlo obhodenie obrancu.
13:47 Hossa krížnou prihrávkou hľadal na druhej strane Demitru, ktorého strelu brankár zneškodnil. Vzápätí na druhej strane Semenčenkova strela bola zblokovaná.
14:14 Vylúčený je Čierny. Druhá presilovkja Ukrajiny.
14:32 Štümpel unikol obrancovi. Pri ľavej tyči však nenašiel voľné miesto.
16:49 Bartečkov nájazd zľava na ukrajinskou branku. Pokúšal sa najsť priestor medzi betónami, ale nestačil zabrzdiť a posunul bránku.
17:20 Vylúčený je za držanie hokejky Zavalňuk.
19:07 Na poslednú chvíľu využívame presilovku a vedieme 2:0. Bartečko z ľavého kruhu vystrelil a Hossa dokázal pretlačit puk pod ležiacim ukrajinským brankárom do bránky.
20:00 Za výdatnej podpory našich fanúškov máme jasne navrch.
21:00 Országh sa snažil zľava pretlačiť cez ukrajinského obrancu a prihrať před bránku. Puk mu však ušiel z hokejky.
22:19 Bartečkovu strelu brankár Simčuk zlikvidoval.
23:40 Marián Hossa sa pretlačil až pred bránku, lenže v pravou rukou už nezvládol zasunúť puk do bránky.
26:12 Kolník nemal dostatočnú rýchlosť, preto vystrelil na brankáka. Brankár Simčuk lapačkou puk posunul mimo svoju bránku.
27:14 Za nedovolené bránenie na Petrovického je vylúčený ukrajinský obranca Gunko.
28:24 Celkom jasnému gólu zabránil brankár Simčuk, ktorý skočil pod nohy Hossovi, ktorý sa chystal vsietiť pri pravej tyčke.
28:44 Za podrazenie je vylúčený Lintner, čím sa vyrovnávajú sily na ľade.
29:14 Začína sa ukrajinská presilovka.
29:52 Bartečko bekhendom nestačil zdvihnúť puk a brankár Simčuk stačil betónem vykryť priestor pri ľavej tyčke.
30:44 Hrá sa v plnom počte.
31:02 Kapuš filmoval pri páde a je vylúčený za nešportové chovanie.
33:02 Ubránili sme sa presilovke. Ukrajina nás za celú presilovku ani neohrozila.
34:25 Lintner únik po ľavej strane a strelu po ľade zastavil brankár Simčuk vzkopnutím puku.
37:54 Demitrove kľučkovanie sa skončilo až za bránkou.
38:49 Šatanovu strelu po ľade brankár Simčuk zneškodnil.
39:28 Országh je vylúčený za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.
40:00 Konec druhé třetiny. Tempo hry oproti prvej tretine troška upadlo. Ukrajina sa obmedzila viac menej len na bránenie
41:28 Skončila presilovka Ukrajiny. Počas presilovky nevymysleli celkom nič.
46:04 Nahodený puk Ukrajiny od modrej sa pred Lašákom snažil tečovať Cyrul.
47:11 Šatan a Chára nedokázali cez obrancov pretlačiť puk do siete.
50:45 Ostrouškova strela od modrej Lašáka neprekvapila.
52:49 Bartečko spravej strany tvrdo vypálil, brankár Simčuk v pokľaku vyrazil.
56:56 Šakrajčuk sa odhodlal k veľkému sólu od vlastnej bránky a meter za modrou vystřelil. Brankár Lašák v pohode vyráža.
57:40 Semenčensko príklepom sprava vystrelil do ľavého horného rohu Lašákovej bránky a ten radšej vyráža. V posledných minútach sa Ukrajina snaží zabarikádovať vo svojej vlastnej tretine a bráni predovšetkým stredné pásmo.
59:00 Zápas sa dohráva len z povinnosti.